آموزش حل مشکل نویز در سیستم انتقال تصویر FPV کوادکوپتر


ربات های پرنده
mahdi1992
۲۰ مهر ۱۳۹۸
0
0 نظر

سلام دوستان در خدمت شما هستیم با یه آموزش کاربردی دیگه در زمینه کوادکوپتر و هواپیماهای مدل . خوب اگه به تازگی بر روی هواپیما مدل خودتون یا کوادکوپترتون دوربین و فرستنده تصویر که به اختصار FPV گفته میشه نصب کردید شاید براتون پیش بیاد که با افزایش دور موتورها تصویر دریافتی شدیدا نویز می گیره یا کلا قطع میشه که دلیل نویز گرفتن هم چیزی جز تاثیر و ایجاد میدان مغناطیسی توسط اسپید کنترل ها و موتور های براشلس نیست که این نویز در سیستم انتقال تصویر مشکلات بسیار زیادی ایجاد می کنه و باعث میشه که در سیستم انتقال تصویر نویز شدید یا قطعی به وجود آید که در ادامه روشی راحت و ارزان قیمت برای حل این مشکل براتون معرفی خواهیم کرد .

آموزش حل مشکل نویز در سیستم انتقال تصویر کوادکوپتر FPV

آموزش حل مشکل نویز در سیستم انتقال تصویر کوادکوپتر FPV

.

خوب همانطور که در بالا خدمتتون عرض کردم عامل ایجاد نویز در سیستم کاری FPV ، موتورها و اسپید کنترل ها هستن که برای حل این مشکل روش های مختلفی وجود داره که با آزمون و خطا و بودجه میشه بهترین مورد رو انتخاب کرد.

که به عنوان مثال استفاده از سلف به صورت سری و خازن به صورت موازی در سیستم تغذیه ی FPV می باشد که در حل این مشکل نویز بسیار تاثیر گذار می باشد .

.

مدار حذف نویز منبع تغذیه توسط مدار LC

مدار حذف نویز منبع تغذیه توسط مدار LC

.

که مدار نحوه ی اتصال سلف و خازن رو در بالا می تونید مشاهده کنید .

خوب در این روش شما باید با توجه به میزان نویز و … از سلف و خازن های مختلف استفاده نمایید تا بهترین مورد رو انتخاب کنید .

خوب حالا روشی که در بالا ذکر شد همونطور که می بینید کاری تقریبا سخت هستش و باید به صورت تجربی و آزمون و خطا بهترین مورد رو پیدا کنیم .

.

روش دیگه ای که وجود داره ، استفاده از باطری جدا برای انتقال تصویر و دوربین می باشد . که این روش هم زمانی که مشکل وزن و هزینه در ربات پرنده باشه کنار گذاشته می شه.

.

خوب روش سوم روشی مشابه روش اول هست ولی دیگه مشکل آزمون و خطا و … نداره و به صورت آماده می توانید این قطعه رو از بازار تهیه کنید و نویز سیستم FPV خودتون رو تو یه بازه ی بزرگ به راحتی برطرف بکنید که نمونه ای از این قطعه رو در زیر می تونید ببینید .

.

حذف نویز توسط ماژول LC Power Filter

حذف نویز توسط ماژول LC Power Filter

.

خوب تا حالا با استفاده از این قطعه می تونیم مشکل نویز در سیستم FPV رو کامل برطرف بکنیم ولی یه مشکلی که در این زمینه هست اینه که این قطعه که به نام L-C POWER Filter معروف هست در بازار ایران به راحتی پیدا نمیشه و اگه هم پیدا بشه مطمعنا قیمت بالایی خواهد داشت .

.

خوب برای حل این مشکل شما می تونید از قطعه ای که در زیر عکسش رو قرار دادم استفاده بکنید .

.

.

ماژول رگلاتور متغیر قابل تنظیم خروجی ولتاژ ۱ تا ۳۰ ولت

ماژول رگلاتور متغیر قابل تنظیم خروجی ولتاژ ۱ تا ۳۰ ولت

.

.

خوب قطعه ای که در بالا می بینید ماژول رگلاتور متغیر قابل تنظیم خروجی ولتاژ ۱ تا ۳۰ ولت می باشد که می توانید با قیمت بسیار کم در حد ۵-۶ هزار تومان از بازار خرید کنید این قطعه علاوه بر اینکه یک رگولاتور ولتاژ می باشد ولی به دلیل دارا بودن سلف و خازن بر روی آن باعث شده که نویز ورودی تغذیه را کاملا کاهش دهد و حتی می توان گفت نویز رو کاملا می تونه حذف کنه .

.

که خود بنده از این روش برای وصل کردن دوربین ۷۰۰TVL Sony به باطری ۳ سل کوادکوپتر استفاده کرده ام که به جرات می تونم بگم واقعا در حذف نویزهای ناشی از اسپید کنترل ها و موتورها فوق العاده عمل می کنه .

.

کافیه از این روش استفاده بکنید تا به معنای واقعی از کیفیت بالای تصویر منتقل شده لذت ببرید و برای همیشه از شر نویز سیستم انتقال تصویر و FPVF رهایی پیدا کنید .

.

تهیه شده توسط سایت مولتی متر

.

 


دیدگاه های ثبت شده برای این مقاله