آشنایی با تفاوت فلایت کنترل های APM 2.6 و APM 2.8


ربات های پرنده
mahdi1992
۲۰ مهر ۱۳۹۸
0
0 نظر

فلایت کنترل های APM که با نام فلایت کنترل های آردوپایلوت مگا نیز در بازار شناخته می شوند در مدل ها و ورژن های مختلفی در بازار به فروش می رسند . که اگر برای خرید به بازار مراجعه کرده باشید حتما متوجه شده اید که در سری فلایت کنترل های APM دو ورژن مختلف وجود دارد که قیمت تقریبا یکسانی دارند . شاید اینجا براتون سوال باشه که تفاوت فلایت کنترل APM 2.6 با فلایت کنترل APM 2.8 در چی هستش ؟! که ما در این آموزش قصد داریم تفاوت بین این دو فلایت کنترل را به صورت کامل بیان نماییم .

آشنایی با تفاوت فلایت کنترل های APM 2.6 و APM 2.8

آشنایی با تفاوت فلایت کنترل های APM 2.6 و APM 2.8

.

فلایت کنترل های APM 2.5 ، APM 2.6 و APM 2.8 همگی دارای سخت افزار و سنسور های یکسانی می باشند . و تنها تفاوت این فلایت کنترل ها حل مشکلات و معایب ورژن قبلی و ارتقا این فلایت کنترل ها برای عملکرد بهتر می باشد .

به عنوان مثال تفاوت APM 2.5 و APM 2.6 فقط در حذف شدن سنسور داخلی قطب نما می باشد که در سری APM 2.6 سنسور قطب نما از روی برد فلایت کنترل حذف شد و به کنار ماژول GPS انتقال داده شد .

همچنین تفاوت دیگر APM2.6 با APM2.5 در نوع ماژول GPS می باشد که ماژول GPS به کار رفته در  APM2.5 از نوع Mediatek  می باشد ولی در سری APM 2.8 ماژول GPS به کار رفته از نوع Ublox می باشد که در کنار خود علاوه بر ماژول GPS ماژول قطب نما را هم در کنار خود جای داده است .

.

قابل ذکر است که فلایت کنترل های APM2.6 با APM2.5 دارای برنامه ی یکسانی می باشند و تفاوتی در فریمور آنها وجود ندارد .

.

تفاوت APM 2.6 با APM 2.8 :

.

فلایت کنترل APM 2.8 دارای برد و سنسور های یکسانی با فلایت کنترل APM 2.6 می باشد و تنها تفاوت این دو فلایت کنترل شامل موارد زیر می باشد :

.

۱ – حل مشکل سوختن رگولاتور ۳٫۳ ولت که موجب از کار افتاد تمامی سنسورها (شتابسنج و قطب نما ) می شد .

۲ – اضافه کردن سنسور قطب نمای داخلی به APM 2.8 . همچنین قابلیت وصل نمودن قطب نمای خارجی را نیز دارا می باشد .

۳ – استاندارد سازی سوکت ها برای اتصال ماژول های جانبی به فلایت کنترل .

.

منبع آموزش : سایت مولتی متر

.


دیدگاه های ثبت شده برای این مقاله