دوره ی آموزش ساخت رادیو کنترل حرفه ای با قابلیت تلمتری


ساخت رادیو کنترل
mahdi1992
۲۰ مهر ۱۳۹۸
0
0 نظر

در این دوره ی آموزشی که تصمیم گرفته ایم برای کاربران عزیز سایت مولتی متر قرار بدیم دوره ی ساخت یک رادیو کنترل هستش که تعداد کانال های آن ۱۰ کانال و در صورت نیاز به بیشتر از ۲۰ کانال قابل ارتقا می باشد . این رادیو کنترل قابل استفاده برای هواپیما ، ماشین و مولتی روتورها از قبیل هلی کوپتر ، تری کوپتر ، کوادکوپتر و … می باشد . و هیچ محدودیتی در استفاده از این رادیو کنترل نمی باشد . همچنین قابلیت دیگر این رادیو کنترل پشتیبانی از تمامی فلایت کنترل ها می باشد و محدودیتی در نوع فلایت کنترل و … وجود ندارد .

دوره ی آموزش ساخت رادیو کنترل حرفه ای با تلمتری

دوره ی آموزش ساخت رادیو کنترل حرفه ای با تلمتری

.

 

قابلیت دیگری که این رادیو کنترل دارد و باعث شده این رادیو کنترل از سایر رادیو کنترل ها متمایز شود قابلیت تلمتری آن می باشد .

.

شاید براتون سوال باشه که تلمتری چیست و چه کاربردی دارد ؟

.

تلمتری یک وسیله و روش ارتباطی می باشد که اطلاعات هواپیما یا مولتی روتور را که در حال پرواز می باشد به ایستگاه زمینی یا به کامپیوتر فرد هدایت کننده ربات ارسال می کند .

که این اطلاعات ارسالی از سمت پرنده می تواند اطلاعات پرواز از قبیل سرعت حرکت ، جهت حرکت ، ارتفاع پروازی ، وضعیت باطری ، موقعیت لحظه به لجظه پرنده بر روی نقشه و … باشد که با مشاهده ی این اطلاعات قادر خواهید بود به صورت خیلی راحت ربات پرنده ی خود را هدایت کنید .

.

و حتی در صورت کرش یا سقوط ربات پرنده در صورتی که ماژول GPS را به آن متصل کرده باشید می توانید موقعیت سقوط ربات پرنده ی خود را مشاهده کنید و خیلی سریع و آسان پرنده ی کرش کرده ی خودتان را پیدا کنید .

.

و همچنین در صورت استفاده از فلایت کنترل هایی که قابلیت خلبان خودکار دارند می توانید در حین پرواز به فلایت کنترل متصل شوید و دستورات مختلف از قبیل برگشت به خانه ، یا انجام ماموریت جدید و … را به آن ارسال نمایید .

.

ویژگی دیگری که این رادیو کنترل دارد زیبایی و قاب حرفه ای آن می باشد .

.

که ما برای اینکه یک رادیوکنترل حرفه ای داشته باشیم از قاب یک رادیو کنترل اسباب بازی استفاده کرده ایم که در زیر می توانید تصویر اولیه ی این رادیو کنترل قبل و بعد از تبدیل آن به یک رادیو کنترل حرفه ای و دور برد را در زیر ببینید.

آموزش ساخت رادیو کنترل حرفه ای

آموزش ساخت رادیو کنترل حرفه ای

.

ویژگی دیگری که این رادیو کنترل دارد قابلیت کالیبره شدن اتوماتیک کانال های آن می باشد و نیازی به تنظیم و کالیبره دستی این رادیو کنترل نمی باشد و چون با هر باز روشن شدن رادیو کنترل کالیبره شدن کانال ها صورت می گیرد باعث می شود دقت کالیبره بالا رفته و ربات شما پایداری بالایی داشته باشد .

.

جزئیات دوره ی آموزشی :

.

  • در این دوره ی آموزشی به طور کامل تمامی مراحل برنامه نویسی و طراحای مدارات الکترونیک آموزش داده خواهد شد .
  • در این دوره آموزشی برای برنامه نویسی از زبان برنامه نویسی C و کامپایلر آردوینو اضافه خواهد شد .
  • این دوره ی اموزشی به گونه ای خواهد بود که می توان از آن برای یک دوره ی آردوینو استفاده کرد .
  • این دوره ی اموزشی به صورت مجازی و به صورت هفته ای یک یا دو جلسه بر روی سایت قرار خواهد گرفت .
  • در این دوره ی آموزشی از قطعاتی استفاده خواهد شد که تمامی قطعات مورد استفاده در ایران به آسانی یافت شود .

.

برای ثبت نام در این دوره و کسب اطلاعات بیشتر در مورد ساخت رادیو کنترل و مشاهده ی ویدئو تست این رادیو کنترل به آدرس زیر مراجعه کنید :

.

http://www.mehrnamibartar.ir/wp-content/uploads/2016/06/%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85.png


دیدگاه های ثبت شده برای این مقاله