روش های کاهش ریسک سقوط هنگام پرواز با کوادکوپتر و مولتی روتورها


ربات های پرنده
mahdi1992
۲۰ مهر ۱۳۹۸
0
0 نظر

در صورتی که به تازگی شروع به پرواز با مولتی روتورها می کنید ممکن است کرش های زیادی داشته باشید که این کرش ها می تواند دلایل مختلفی از قبیل وزش بادهای قوی ، سطح ولتاژ پایین ، نویزهای محیطی که باعث مختل شدن کار  قطعات الکترونیکی پرنده شود و همچنین ایجاد اختلال یا قطع شدن ارتباط رادیو کنترل موجب سقوط پرنده شما شود . کرش علاوه بر اینکه به پرنده شما آسیب خواهد زد ممکن است در حین سقوط به تماشگران ، اتومبیل ها و … آسیب برساند . که در این مقاله قصد داریم روش هایی برای کاهش احتمال کرش مولتی روتورها را خدمت شما کاربران عزیز سایت مولتی متر معرفی نماییم .

روش های کاهش ریسک سقوط هنگام پرواز با کوادکوپتر و مولتی روتورها

روش های کاهش ریسک سقوط هنگام پرواز با کوادکوپتر و مولتی روتورها

.

نکته اول » هنگام پرواز با FPV حتما یک نشانه از محل شروع به پرواز داشته باشین :

.

امروزه با توجه به فراگیر شدن پرواز با FPV باید به این نکته توجه نمود که با توجه به اینکه پرواز با FPV می تواند یک تفریح باشد ولی در صورت عدم احتیاط می تواند بسیار خطرناک شود .

زمانی که با FPV پرواز می کنید میزان میدان دید بسیار محدود می شود که دیدن موانع مثل شاخه درختان ، خطوط انتقال برق و … بسیار سخت خواهد شد .

.

نکته دوم » از یک سکو یا زمین پایدار شروع به پرواز کنید :

.

قبل از شروع به پرواز مولتی روتور برای داشتن یک پرواز پایدار شروع به کالیبره کردن سنسور های خود می کند . اما در صورتی که از یک سکوی ناپیدار شروع به پرواز بکنید میزان پایداری شما کاهش خواهد یافت و هدایت پرنده در آسمان بسیار دشوار خواهد شد و همچنین احتمال سقوط به دلیل خطاب کالیبره نیز وجود خواهد داشت . که برای دوری از این مشکل کافی است از یک سطح صاف و هموار شروع به پرواز نمایید .

.

نکته سوم » وقتی که شرایط جوی مناسب است شروع به پرواز نمایید :

.

در صورتی که شرایط جوی مناسب نیست و باد ها و طوفان های قوی می وزد شروع به پرواز نمایید شاید برای شما مهیج باشد ولی در صورت اشتباه شما یا شدید شدن وزش باد مطمعنا پرنده شما سقوط خواهد کرد .همچنین باید به این نکته هم اشاره نمود که پرنده هایی که وزن کمتری دارند و برای شرایط بد جوی ساخته نشده اند شانس بسیار کمی برای سالم ماندن در شرایط بد جوی خواهند شد .

.

نکته چهارم » همیشه حواستان به باتری پرنده و باتری رادیو کنترل باشد  :

.

یکی از عواملی که بسیار باعث کرش یا سقوط پرنده افراد مبتدی می شود کاهش باتری پرنده می باشد که در صورتی که پرنده شما در ارتفاع بیشتر باشد در صورت سقوط خسارات زیادی به پرنده شما وارد می شود پس همیشه سعی کنید به میزان باتری پرنده توجه کنید به همین خاطر برای افراد مبتدی توصیه میشود هر تایم پرواز بین ۷-۸ دقیقه باشد تا با شرایط باتری کامل آشنا شوید . هر چند در پرنده های گران قیمت روش هایی برای جلوگیری از سقوط پرنده با کاهش ولتاژ باتری در آن تعبیه شده است و با کاهش ولتاژ از یک حد معین پرنده شروع به کم کردن ارتفاع می کند ولی در پرنده هایی که قیمت کمتری دارند این کار به عهده ی خلبان می باشد تا وضعیت سطح باتری رو به طور پیوسته بررسی نماید .

.

خلاصه نکات برای داشتن پرواز های بدون سقوط :

.

۱- محیط اطراف خود را به خوبی بشناسید .

۲ – از یک مکان و سکوی پایدار شروع به پرواز کنید .

۳ – در شرایط جوی بد پرواز نکنید

۴ – ولتاژ باتری پرنده را تحت نظر داشته باشید.

.

منبع آموزش : مولتی متر

.


دیدگاه های ثبت شده برای این مقاله