آشنایی با انواع کوادکوپترها و معرفی کوادکوپترهای پرطرفدار


ربات های پرنده
مولتی متر
۲۱ مهر ۱۳۹۸
۰ بازدید
۰ نظر

در مقاله ی آشنایی با انواع کوادکوپترها و معرفی کوادکوپترهای پرطرفدار قصد داریم انواع مختلف کوادکوپترها که در بازار موجود هستند را معرفی کرده و سپس مطالبی در مورد کوادکوپترهای دست ساز در اختیار شما قرار دهیم و مقایسه ای کوتاه بین کوادکوپترهای دست ساز و کوادکوپتر های آماده پرواز داشته باشیم . پس اگر در انتخاب کوادکوپتر مناسب نیاز به راهنمایی دارید خواندن مقاله آشنایی با انواع کوادکوپترها و معرفی کوادکوپترهای پرطرفدار را که در ادامه به آن خواهیم پرداخت را به شما توصیه می کنم .

آشنایی با انواع کوادکوپترها و معرفی کوادکوپترهای پرطرفدار

کوادکوپتر چیست ؟

.

انواع مختلفی از مولتی روتورها با توجه به تعداد موتورهایشان در بازار موجود هستند که می توان به تری کوپتر ، کوادکوپتر ، اوکتاکوپتر و … اشاره کرد .

در بین این مولتی روتورها نوع کوادکوپتر مرسوم تر از سایر مدل ها می باشد . علت آن هزینه کم ساخت و همچنین پایداری خوب می باشد .

امروزه انتخاب یک کوادکوپتر به دلیل وجود انواع مختلف مدل ها بسیار آسان شده است . کوادکوپترها در سال ۱۹۲۰ اختراع شدند . که در دسته وسیله های پروازی و هوایی قرار گرفتند . این پرنده ها از ۴ موتور که اکثرا با فاصله یکسان از هم قرار گرفته اند درست می شوند . که هماهنگی این موتورها و تفاوت سرعت موتورها باعث میشود که کوادکوپتر بتواند در جهت های مختلف حرکت نماید .

.

آشنایی با انواع مختلف کوادکوپترها :

.

۱- برای فیلم برداری و تصویر برداری هوایی :

کوادکوپتر مخصوص فیلم برداری هوایی

.

این نوع کوادکوپترها به اندازی ای بزرگ و قوی هستند که توانایی بلند کردن یک دوربین مخصوص برای فیلم برداری را دارا می بشند و همچنین دارای پایه های فرود بلندتری نیز می باشند . که کوادکوپترهایی مثل فانتوم ۲/۳/۴ و S1000 همگی در این دسته قرار می گیرند .

.

۲- کوادکوپترهای ورزشی و تفریحی :

کوادکوپترهای تفریحی و ورزشی

.

از این کوادکوپترها بیشتر جنبه تفریحی داشته و از این پرنده ها می توان برای فیلم برداری های هوایی نیز استفاده نمود . این پرنده ها نسبت به پرنده های دسته قبل از قیمت پایین تری برخوردار هستند . که کوادکوپترهایی مثل QAV 400/500,FLIP FPV,TBS Discovery و … همگی در این دسته قرار می گیرند .

در صورتی که قصد ساخت چنین پرنده ای دارید می توانید از آموزش های زیر استفاده کنید :

 

  • آموزش ساخت کوادکوپتر با فلایت کنترل NAZA
  • آموزش ساخت کوادکوپتر با فلایت کنترل APM

 

.

۳- کوادکوپترهای FPV :

کوادکوپترهای ریس

.

نوع دیگری از کوادکوپترها می باشند که نسبت به دسته قبلی کوچکتر و سبکتر هستند . این پرنده ها قابلیت نصب قطعات الکترونیک اضافی مثل GPS و … رانیز دارند همچنین بر روی این پرنده ها می توان یک دوربین اسپورت کوچک نیز قرار داد . که کوادکوپترهایی با سایز QAV250 در این دسته قرار می گیرند . این نوع کوادکوپترها بیشترین استفاده را برای کاربردهای تفریحی و مسابقه ای دارد .

.

۴- کوادکوپترهای کوچک :

کوادکوپترهای اسباب بازی با سایز کوچک

.

کوادکوپترهایی با سایز بسیار کوچک می باشند که این نوع پپرنده ها را می توان بیشتر در دسته اسباب بازی ها قرار داد . ساختن این نوع کوادکوپتر نسبت به دسته های قبلی سخت می باشد ولی خرید آماده آن از نظر اقتصادی به صرفه می باشد . از معایب این نوع پرنده ها می توان به قوی نبودن موتورها اشاره کرد که حتی با اضفه کردن یک دوربین ۶۰ گرمی به آن در پرواز با مشکل مواجه خواهین شد . همچنین میزان برد این نوع پرنده ها حدود ۲۰۰-۳۰۰ متر می باشد .ولی از قیمت بسیار پایین برخوردار هستند ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان . که پرنده های Hubsan X4 ,Eachine H8 Mini ,syma x11 در این دسته قرار می گیرند .

.

۵- کوادکوپترها با کاربرد های خاص : مثل کوادکوپترهای حمل کالا و جست و جو و … .

۶- کوادکوپترهای پژوهشی و توسعه دهندگان رباتیکی .

.

نکاتی که در خرید یک کوادکوپتر باید به آن توجه کنید :

.

۱- نوع کوادکوپتری که نیاز دارید را پیدا کنید .

۲- میزان بودجه شما چقدر است ؟

۳- آیا می خواهید خودتان بسازید یا از پرنده های آماده پرواز استفاده کنید.

.

جمع بندی پایانی :

.

در صورتی که قصد دارید یک کوادکوپتر تهیه نمایید ابتدا نیاز ها و انتظارات خودتان را از پرنده مشخص نمایید .

به عنوان مثال اگر نیاز به یک پرنده برای فیلم برداری حرفه ای مثل فیلم سازی و مستند سازی دارید بهترین گزینه پرنده های فانتوم و اینسپایر می باشد .

ولی در صورتی که نیاز به یک پرنده برای تفریحی و هر از گاهی فیلم برداری غیر حرفه ای دارید از پرنده های نوع دوم می توانید استفاده نمایید که این پرنده ها را خودتان هم به صورت دست ساز  با آموزش هایی که در سایت موجود است بسازید .

ولی در صورتی که نیاز به یک پرنده کوچک و سرعتی و قصد انجام حرکات نمایشی دارید پرنده های نوع سوم یا کوادکوپترهای FPV Racing به شما توصیه می شود .

پرنده های دسته چهارم نیز برای کودکان که به ربات های پرنده علاقه مند هستند مناسب می باشد .

.

منبع آموزش : مولتی متر

.