مولتی متر
  • nourouz off
  • telegram

مولتی متر • مقالات و کتاب ها

آموزش تغییر فونت پیش فرض نرم افزار آردوینو به فونت دلخواه

در این آموزش قصد داریم روش عوض کردن فونت پیش فرض نرم افزار آردوینو را خدمت کاربران عزیز سایت مولتی متر آموزش دهیم . در صورتی که بخواهید فونت پیش فرض نرم افزار آردوینو را عوض کنید به صوزت پیش فرض این قابلیت وجود ندارد و تنها از طریق تنظیمات شما قادر به عوض کردن اندازه ی فونت نرم افزار آردوینو خواهید بود .

در این مقاله قصد داریم روشی را خدمت کاربران آموزش دهیم که بتوانید به راحتی فونت نرم افزار آردوینو را به فونت دلخواه خود تغییر دهید .

آموزش عوض کردن فونت پیش فرض آردوینو

آموزش کامل روش های دشارژ باتری های لیتیوم پلیمر

دلایل مختلفی برای دشارژ (خالی کردن شارژ ) باتری های لیتیوم پلیمر وجود دارد . که یکی از این دلایل به خاطر عدم استفاده از باتری شارژ شده در برنامه پرواز می باشد یا اینکه می خواهید یک باتری فرسوده و از کار افتاده را کاملا دشارژ نمایید و آن را دور بریزید .
توجه نمایید که از انداختن باتری از کار افتاده در سطل آشغال یا از راها سازی آن در طبیعت جدا خودداری نمایید زیرا باعث آسیب جدی به طبیعت و موجودات زنده می گردد.
حال در این مقاله قصد داریم تعدادی از روش های دشارژ کردن باتری های لیتیوم پلیمر را خدمت کاربران عزیز سایت مولتی متر آموزش دهیم . یکی از راه ها استفاده از شارژر هایی می باشد که قابلیت دشارژ را دارا می باشند . (اکثر شارژر های جدید دارای قابلیت دشارژ می باشند ).

آموزش کامل روش های دشارژ کردن باتری های لیتیوم پلیمر

مقایسه میکروکنترلرهای ARM خانواده STM32 با خانواده سری LPC(NXP)

میکروکنترلرهای ARM نوعی از پردازنده های قابل برنامه نویسی شرکت آرم می باشد که با توجه به قدرت بالایی که دارند.

همچنین در کنار امکانات خوب این میکروکنترلر ها مصرف پایین انرژی ، قیمت پایین و نویز پزیری کمتر باعث شده است که این میکروکنترلرها قابل توجه مهندسان الکترونیک و برنامه نویسان قرار گیرد .

میکروکنترلرهای شرکت ARM که دارای معماری آرم می باشند توسط شرکت های مختلفی توسعه داده می شوند که میکروکنترلرهای سری CORTEX-M3 در دو خانواده مختلف خانواده STM32 و خانواده  LPC(NXP) عرضه می شوند.

هر کدام از این دو خانواده مزایا و معایب خود را دارند که در ادامه به بررسی مزایا و معایب این میکروکنترلرها می پردازیم .

مقایسه میکروکنترلرهای ARM خانواده STM32 با خانواده سری LPC(NXP)

آشنایی با مینی کامپیوتر های رسپبری پای – Raspberry PI

رسپبری پای یا رزبری پای نوعی کامپیوتر کوچک و تقریبا هم اندازه کارت عابر بانک می باشد که می تواند همانند یک کامپیوتر تمامی انتظارات شما را براورده کند .

با توجه به اینکه این مینی کامپیوتر های رزبری پای تمامی امکانات یک کامپیوتر از قبیل اتصال به مانیتور ، تلویزیون ، ماوس ، کیبورد ، چاپگر و … را دارا می باشند ،

قابلیت اتصال به انواع ماژول ها و دستگاه های دیگر از قبیل ال سی دی های کوچک ، ماژول های فرستنده گیرنده دیتا مثل NRF ها ، تلمتری ها و زیگبی ها و سایر ماژول ها را دارا می باشند .

آشنایی با مینی کامپیوتر های رسپبری پای - Raspberry PI

آموزش حل مشکل شارژ نشدن باتری لیتیوم پلیمر به دلیل خالی شدن بیش از اندازه

بعضی از اوقات در صورتی که ولتاژ هر سل از باتری های لیتیوم پلیمر را به کمتر از ۳ ولت برسانید ممکن است دیگر قادر به شارژ باتری از طریق شارژر لیتیوم پلیمر نباشید . زیرا ممکن است شارژر به شما خطای اینکه ولتاژ هر سل از باتری خیلی کم است را برایتان نمایش دهد . در این مقاله قصد داریم روش حل مشکل شارژ نشدن باتری لیتیوم پلیمر به دلیل خالی شدن بیش از اندازه را خدمت دوستان و کاربران عزیز سایت مولتی متر آموزش دهیم .

حل مشکل شارژ نشدن باتری لیتیوم پلیمر

آموزش تصویری کانفیگ و راه اندازی فلایت کنترل MultiWii

در این پست آموزشی سایت مولتی متر قصد داریم روش کار با فلایت کنترل MultiWii را خدمت کاربران آموزش دهیم . آموزش کانفیگ و راه اندازی فلایت کنترل MultiWii را در دو جلسه خواهد بود که جلسه یا قسمت اول امروز خدمتتون آموزش داده خواهد شد و قسمت دوم نیز تا چند روز آینده بر روی سایت قرار خواهد گرفت .

فلایت کنترل مولتی ویی یکی از فلایت کنترل های ارزان قیمت بازار می باشد که به نسبت قیمت خود کارایی و پایداری خوبی دارد .

در صورتی که نیاز به یک پرنده با پایداری بسیار بالا دارید می توانید از فلایت کنترل Naza استفاده کنید که برای ساخت و راه اندازی کوادکوپتر می توانید از آموزش تصویری ساخت کوادکوپتر با فلایت کنترل نازا استفاده کنید .

آموزش کانفیگ فلایت کنترل MultiWii

آشنایی با ۵ نکته بسیار مهم برای یادگیری پرواز با کوادکوپتر های سرعتی FPV Racing

در صورتی که شما یک فرد تازه کار در زمینه ی ساخت کوادکوپتر های FPV هستید به طور حتم به دنبال یادگیری پرواز کوادکوپتر های سرعتی نیز هستید .

پس در صورتی که قصد یادگیری پرواز با کوادکوپتر های سرعتی را دارید ما به شما توصیه می کنیم به ۵ نکته ای که در اینجا به آن اشاره می کنیم حتما توجه نمایید .

در صورتی که شما به این ۵ نکته اشاره شده توجه نمایید می توانید یک خلبان کوادکوپتر FPV مثل Charpu شوید .

که در تصویر زیر شما تصویری از چارپو Charpu را می توانید ببینید .

یادگیری پرواز با کوادکوپتر های سرعتی FPV Racing