آشنایی با فلایت کنترلرهای CC3D و پروژه ی OpenPilot


ربات های پرنده
مولتی متر
۲۱ مهر ۱۳۹۸
۰ بازدید
۰ نظر

فلایت کنترل CC3D توسط پروژه ی Open pilot ایجاد و پشتیبانی می گردد . در صورتی که اگر فلایت کنترل Naze32 به گوش شما خورده باشد فلایت کنترل CC3D تقریبا پدر فلایت کنترل CC3D می باشد که هر دوی این فلایت کنترل ها دارای چیپ پردازنده ۳۲ بیتی می باشند که به دلیل استفاده از پردازنده ۳۲ بیتی باعث شده است این فلایت کنترل سرعت عملکرد بسیار بالایی داشته باشند .

آشنایی با فلایت کنترلرهای CC3D و پروژه ی OpenPilot

فلایت کنترل CC3D یک فلایت کنترل قدیمی می باشد که حدود ۵-۶ سال قبل پروژه این فلایت کنترل استارت خورد . در واقع فلایت کنترلر CC3D یکی از قدیمیترین فلایت کنترلرهایی می باشد که قابلیت self level یا تراز بودن حین پرواز را دارا بود و همچنین اولین فلایت کنترلی بود که از پردازنده ی ۳۲ بیتی بر روی آن استفاده شده بود . مهمتر از همه این است که فلایت کنترلر های Naze32 Acro, Flip32, Lumenier همگی بر پایه ی فلایت کنترلر CC3D و پروژه ی openpilot می باشد .
نکته مهم دیگر در این فلایت کنترلر این است که در این مدت کدها و سورس های ارائه شده بسیار پایدار بودند .

.

توسعه دهندگان فلایت کنترلر CC3D :

.

با توجه به اینکه پروژه ی OpenPilot برای توسعه دهندگان آن بی سود بود ولی توسعه دهندگان این پروژه تمرکز بالایی بر روی این پروژه نمودند که این تکنیک توسعه پروژه و همچنین به دلیل پشتیبانی خوبی که برای استفاده کنندگان این پروژه داشتنده باعث شد از فیدبک کاربران برای رفع مشکل برنامه نویسی و سخت افزاری استفاده نمایند تا اینکه امروز شما با یک فلایت کنترلر عالی روبه رو باشد .

یکی از دلایلی که باعث شد این فلایت کنترلر زیاد عمومی و پر استفاده نشود قیمت و دلیل دیگر آن در دسترس نبودن این فلایت کنترلر بود . اما هم اکنون خیلی چیز ها تغییر کرده و هم اکنون می توان گفت تعداد فروشنده های این فلایت کنترل بسیار زیاد شده و هر روز هم بر این تعداد در حال اضافه شدن است . که همین عامل باعص شد که ورژن های تقلبی آن با قیمت کمتر در بازار پدید آیند .

عامل دیگری که باعث شد این فلایت کنترلر زیاد عمومی نشود کاربر پسند نبودن منوهای نرم افزار آن بود که خوشبختانه هم اکنون کاربران این فلایت کنترلر می توانند فریمور خودشان را اختیاری انتخاب نمایند همانند فریمور CleanFlight که نسبت به فریمور قبلی دارای منوهای تنظیمات کاربر پسند می باشد .

بعد از این ها پروژه ی Openpilot تمرکز خود را بر روی برد جدید متمرکز کرد که توانست در نسخه جدید این فلایت کنترلر که نسخه revo نام دارد انقلابی در این پروژه رخ دهد و قابلیت های تلمتری و GPS و امکانات حرفه ای تر مانند رادیو تلمتری onborad به این نسخه افزوده شد . در حالی که در CC3D این امکانات موجود نبود .

پس در صورتی که به دنبال یک فلایت کنترلر حدید هستید این نسخه ارزش پرداخت این هزینه را خواهد داشت.

.

منبع مولتی متر

.