راهنمای خرید ۵ رادیو کنترل برتر برای هواپیما و کوادکوپتر


ربات های پرنده
مولتی متر
۲۱ مهر ۱۳۹۸
۰ بازدید
۰ نظر

در راهنمای خرید رادیو کنترل شما با ۵ رادیوکنترل برتر هواپیمای مدل و کوادکوپتر آشنا خواهید شد . شاید اگر برای اولین بار قصد ساخت یک پهپاد یا یک مولتی روتور را دارید ، حتما دنبال خرید یک رادیو کنترل حرفه ای هستید . یکی از حساس ترین و مهمترین قسمت های ساخت یک ربات پرنده خرید یک رادیو کنترل مناسب می باشد که در این راهنمای خرید ما قصد داریم ۵ رادیو کنترل برتر موجود در بازار را خدمت شما معرفی نماییم . توجه کنید تمامی قیمت ها که ذکر می شود به صورت حدودی خواهد بود .

راهنمای خرید رادیو کنترل

.

رادیو کنترل FrSky Taranis X9D PLUS  :

.

.رادیو کنترل FrSky Taranis X9D PLUS

یکی از بهترین رادیوکنترل های موجود در بازار که قیمت مناسبی با توجه به کیفیت و امکانات آن دارد ، رادیو کنترل Taranis می باشد . این رادیو کنترل برای استفاده در انواع کوادکوپتر ها از قبیل کوادکوپترهای بزرگ و مینی مناسب می باشد . و به صورت کلی می توان گفت افرادی که از رادیو کنترل FrSky Taranis X9D بر روی ربات پرنده ی خود استفاده کرده ، از این رادیو بسیار راضی هستند .  شاید بزرگترین مزیتی که این رادیو کنترل دارد قیمت پایین رسیور آن می باشد .

.

رادیوکنترل Jeti DS-16 :

.

رادیوکنترل Jeti DS-16

این رادیو کنترل یکی از بهترین و برترین رادیوکنترل های موجود در بازار می باشد که متاسفانه در بازار ایران این نوع رادیو کنترل وجود ندارد . این رادیو کنترل ساخت کشور چک می باشد . که قیمت این رادیو کنترل حدود ۱۰۰۰ دلار می باشد .

.

رادیو کنترل Turnigy 9X  :

.

رادیو کنترل Turnigy 9X

رادیو کنترل Turnigy 9X یکی از رادیو کنترل های ارزان و با کیفیت می باشد که در صورت کمبود بودجه می تواند در سطر اول لیست خرید شما قرار گیرد . رادیو کنترل Turnigy 9X در بازار ایران قیمتی در حدود ۴۵۰ هزار تومان دارد که شامل یک رسیور ( گیرنده ) ۸ کانال نیز می باشد . هرچند ما شدیدا به شما توصیه می کنیم که از گیرنده ۸ کانال استفاده نکنید زیرا این گیرنده قابلیت FailSafe را ندارد و در صورتی که ارتباط شما با گیرنده قطع شود نتیجه ی آن گم شدن ربات پرنده ی تان خواهد بود . ولی در صورتی که از ماژول های  FrSky  استفاده نمایید نیازی به پرداخت هزینه زیاد نیست و همچنین تا چندین سال جوابگوی نیاز های شما خواهد بود .

توضیح در مورد FailSafe  : قابلیتی است که ربات پرنده را در صورت قطع شدن ارتباط رادیوکنترل با گیرنده ربات پرنده را فرود آورده یا به محلی که از آنجا شروع به پرواز کرده باز می گرداند .

.

رادیو کنترل Orange T-SIX  :

.

رادیو کنترل Orange T-SIX

.

در صورتی که بودجه کم برای خرید رادیو کنترل دارید گزینه دیگر مناسب رادیوکنترل Orange T-SIX می باشد این رادیو کنترل بر پایه رادیو کنترل Spektrum dx6i ساخته شده ولی قیمتی حدو یک چهارم Spektrum dx6i را دارد . رابط کاربری این رادیو کنترل بسیار ساده بوده که استفاده از تنظیمات آن را بسیار آسانتر نموده است .

و همچنین چون این رادیو کنترل در بازار ایران وجود ندارد از توضیحات اضافی خودداری می کنیم . ولی در صورتی که خرید خود را از کشورهای دیگر می کنید این رادیو کنترل نیز می تواند گزینه مناسبی باشد .

.

رادیو کنترل Futaba 14SG  :

.

رادیو کنترل Futaba 14SG

.

رادیوکنترل های Futaba به قابلیت اطمینان بالا در عملکرد مشهور هستند . پس در صورتی که از رادیو کنترل خود روز به روز برای کارهای مهمتر استفاده می کنید ، رادیو کنترل ۱۴SG این اطمینان را به شما می دهد که در ۱۰۰ درصد مواقع مورد استفاده جوابگوی فرامین شما در هر موقع خواهد بود . این رادیو کنترل کیفیت ساخت بسیار استثنایی را دارا می باشد . قیمت حدودی این رادیو کنترل بیش از ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان خواهد بود .

.

نتیجه گیری :

.

خوب پس با توجه به مطالبی که در بالا ذکر شد می توانید برای خودتان و با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته اید رادیو کنترل مناسب برای خودتان را انتخاب کنید .

ولی در صورتی که هنوز انتخاب مناسبی برای رادیوکنترل نداشتید می توانید از رادیو کنترل دست ساز مولتی متر که امکانات بسیار خوبی را نیز دارد دیدن فرمایید و در صورتی که امکانات آن مورد پسند شما قرار گرفت می توانید با آموزش هایی که در سایت قرار داده ایم اقدام به ساخت یک رادیو کنترل حرفه ای با هزینه ای کم کنید .

.

لینک آموزش ساخت رادیو کنترل دست ساز

.

رادیو کنترل دست ساز مولتی متر

.

منبع : مولتی متر

.