مولتی متر
  • MultiMetr Telegram
  • telegram

مولتی متر • کوادکوپتر

آموزش کامل روش های دشارژ باتری های لیتیوم پلیمر

دلایل مختلفی برای دشارژ (خالی کردن شارژ ) باتری های لیتیوم پلیمر وجود دارد . که یکی از این دلایل به خاطر عدم استفاده از باتری شارژ شده در برنامه پرواز می باشد یا اینکه می خواهید یک باتری فرسوده و از کار افتاده را کاملا دشارژ نمایید و آن را دور بریزید .
توجه نمایید که از انداختن باتری از کار افتاده در سطل آشغال یا از راها سازی آن در طبیعت جدا خودداری نمایید زیرا باعث آسیب جدی به طبیعت و موجودات زنده می گردد.
حال در این مقاله قصد داریم تعدادی از روش های دشارژ کردن باتری های لیتیوم پلیمر را خدمت کاربران عزیز سایت مولتی متر آموزش دهیم . یکی از راه ها استفاده از شارژر هایی می باشد که قابلیت دشارژ را دارا می باشند . (اکثر شارژر های جدید دارای قابلیت دشارژ می باشند ).

آموزش کامل روش های دشارژ کردن باتری های لیتیوم پلیمر

دانلود فریمور و نرم افزار GUI فلایت کنترلر MultiWii

فلایت کنترلر MultiWii یکی از فلایت کنترلر های موجود در بازار می باشد که به صورت متن باز روانه بازار شده است . که به دلیل متن باز بودن این فلایت کنترل کاربران می توانند در صورت نیاز تغییرات مورد نظر خود را بر روی این فلایت کنترل پیاده سازی کنند . ولی در صورتی که نیاز به قابلیت خاص ندارید نیاز به ایجاد تغییرات بر روی هسته و برنامه نویسی فلایت کنترلر ندارید و شما برای ساخت پرنده کافیست فایل فریمور که همان سورس این فلایت کنترل می باشد را از پایین دانلود کرده و بر روی فلایت کنترل خود آپلود کنید .

دانلود فریمور و نرم افزار GUI فلایت کنترلر MultiWii

FPV چیست؟ و هر آنچه که شما باید در مورد سیستم پرواز با FPV بدانید!

FPV مخفف first-person viewing می باشد که به معنی این است که شما دقیقا چیزی را خواهید دید که ربات پرنده شما هم اکنون آن را می بیند . پس شما با استفاده از دیدی که از پرنده ی خود دارید اقدام به هدایت و کنترل آن خواهید نمود . برای دیدن تصاویر ارسالی از ربات پرنده خود می توانید از مانیتورهای کوچک و قابل حمل که اکثرا سایز ۷ اینچ و ۱۰ اینچ دارند استفاده کنید . در این مقاله ی آموزشی ما تمامی اطلاعاتی که باید در زمینه پرواز با FPV دارید را در اختیارتان قرار خواهیم داد .

FPV چیست ؟

FPV چیست ؟

هزینه ی ساخت یک کوادکوپتر چقدر است ؟

۲۵ اسفند ۱۳۹۵ آپدیت شد .

خوب همانطور که از عنوان این پست مشخص است قصد داریم در این پست آموزشی  ، هزینه های مربوط به ساخت یک کوادکوپتر یا یک مولتی روتور رو خدمتتون به صورت جدا جدا خدمتتون قرار بدیم . توجه کنید که با توجه به اینکه تجهیزات مختلفی در بازار موجود می باشد باعث گردیده قیمت تجهیزات هم متفاوت باشد که در اینجا ما اقدام به معرفی قطعاتی خواهیم کرد که اقتصادی باشند یعنی در عین حال با کمترین قیمت بیشترین بازدهی را داشته باشند . با این حال شما هم می توانید از قطعات ارزان قیمت تر و هم قطعات گرانتر استفاده نمایید .

هزینه ی ساخت یک کوادکوپتر چقدر است ؟

هزینه ی ساخت یک کوادکوپتر چقدر است ؟

آشنایی با فلایت کنترلرهای CC3D و پروژه ی OpenPilot

فلایت کنترل CC3D توسط پروژه ی Open pilot ایجاد و پشتیبانی می گردد . در صورتی که اگر فلایت کنترل Naze32 به گوش شما خورده باشد فلایت کنترل CC3D تقریبا پدر فلایت کنترل CC3D می باشد که هر دوی این فلایت کنترل ها دارای چیپ پردازنده ۳۲ بیتی می باشند که به دلیل استفاده از پردازنده ۳۲ بیتی باعث شده است این فلایت کنترل سرعت عملکرد بسیار بالایی داشته باشند .

آشنایی با فلایت کنترلرهای CC3D و پروژه ی OpenPilot

مقایسه و بررسی انواع فلایت کنترل های Naze32 با هم

در صورتی که شما به دنبال خرید یک فلایت کنترل Naze32 هستید بهتر است قبل از خرید این مقاله را برای آشنایی بیشتر با ورژن های مختلف فلایت کنترل Naze32 مطالعه نمایید . از فلایت کنترل های Naze32 بر روی کوادکوپترهای Fpv Racing استفاده می شود که این کوادکوپترها به دلیل سرعتی و مسابقه ای بودن نیاز به یک فلایت کنترل قوی با سرعت پردازش بالا نیاز دارند که این ویژگی را می توان در فلایت کنترل های Naze32 یافت .

مقایسه انواع فلایت کنترل های Naze32

مقایسه انواع فلایت کنترل های Naze32

راه های مانیتور کردن ولتاژ باتری کوادکوپتر و مولتی روتور در حال پرواز

یکی از سوالات مهمی که ذهن استفاده کنندگان کوادکوپتر ها و مولتی روتورها را به خود مشغول می کند این است که به چه روشی می توان سطح ولتاژ باتری یک مولتی روتور در حین پرواز را مانیتور کرد . مانیتور کردن باتری به منظور جلوگیری از خالی شدن بیش از اندازه باتری انجام می شود تا باتری بتواند طول عمر طولانی تری را داشته باشد .

روش های مانیتور کردن ولتاژ باتری های لیتیوم پلیمر